Ankara Su Kaçağı Tespiti

2008 yılında bu yana tesisat hizmeti veren firmamız su kaçaklarını son teknoloji cihazlar yardımı ile noktasal tespit etmektedir. Sizde Ankara su kaçağı tespiti hizmeti almak istediğiniz de bizleri 0553 2672191 numaralı hat üzerinden ulaşabilirsiniz.

Su Kaçağı Tespiti

Yaşam alanlarımızda ortaya çıkan sorunlar, hayatımızı doğrudan etkilediği için, çözümünün hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi gerekir. İşte bu sorunlardan bir tanesi de, su tesisatlarında meydana gelen kaçaklardır. Özellikle fark etmeden ortaya çıkması ve bunu fark edene kadar hem kendi evimize, hem de alt komşunun evine zarar vermesi, manevi huzursuzlukları da ortaya çıkarmaktadır. Ancak belirli kıstaslara dikkat edilip, su kaçağının bulunduğunu düşündüğünüzde, su kaçağı tespiti hizmeti ile kaçak kısa sürede tespit edilir, tamir işlemi de aynı hızda tamamlanır. İşte bu süreçte de Ada Dekorasyon daima yanınızda yer almaktadır. Tüm semtlerde ankara su kaçağı tespiti firmalarının başında gelen ve güvenilir hizmeti ile dikkat çeken Ada Dekorasyon, sizlere beklediğiniz kalitedeki hizmeti uygun fiyatlara sunmaktadır. Peki, su kaçağı nasıl bulunur? Evde veya işyerinde su kaçağı olduğu nasıl anlaşılır?

ankara su kaçağı tespiti

Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Ankara su tesisatçısı firması olan Ada Dekorasyon, profesyonel hizmeti yanı sıra, doğru bilgi aktarımına önem vermektedir. Bu nedenle su kaçaklarının tespit edilmesi süreci oldukça önemlidir. Peki, su kaçağı nasıl bulunur?

 • Su faturaları her ay gelen düzeyden daha fazla geliyorsa,
 • Duvarlarda veya alt komşunun tavanın sararmalar ya da küflenmeler oluşmuşsa,
 • Rutubet kokusu hissetmeye başladıysanız,
 • Fayansların üzerinde su birikiyorsa,
 • Vanaları kapatmanıza rağmen su sayacı hala dönmeye devam ediyorsa ve
 • Derz aralarında sararmalar oluşmuşsa, su kaçağı ile karşı karşıya kalmışsınız demektir.

Yukarıda da gördüğünüz üzere, su kaçaklarının tespit edilmesindeki temel etkenler yukarıdaki gibidir. Peki, su kaçakları nasıl oluşur?

Su Kaçaklarının Oluşma Sebepleri Nelerdir?

Su kaçaklarında dikkat çeken hataların başında, tesisatçı hataları göze çarpar, Ancak tek hatalar bunlar da değildir. Şimdi sizlere bu sebeplerden bahsedelim.

 • Galvaniz boru kullanımı,
 • Boruların birbirine doğru bir şekilde kaynatılmaması,
 • Tesisatların tadilat sırasında zarar görmesi,
 • Çevresel etmenler sebebi ile binanın oturması ve
 • Muslukların hızlı bir şekilde açılması ve kapatılması, su kaçaklarının oluşmasına sebep olan etkenler arasında yer almaktadır.

Yukarıda da görüldüğü üzere, su kaçaklarının belirli sebepleri vardır. Aynı zamanda bu kaçakların tespit edilmesi sürecinde de çok dikkatli olunması gerekir. Peki, su kaçağı tespiti nasıl yapılır?

ankara su kaçağı tespiti
ankara su kaçağı tespiti

Ankara Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Su kaçakları hayatımızı olumsuz bir şekilde etkilese de, hızlı ve kırmadan tespit edilmesi çok önemli olacaktır. Ama bunun nasıl olacağı herkes tarafından bilinmez. İşte bunun için ankara su kaçağı tespiti hizmeti veren firmamız, her daim yanınızda yer almaktadır. Şimdi sizlere süreç hakkında biraz bahsedelim.

 • Su kaçağının olduğuna yönelik bildiri müşteri tarafından iletildikten sonra, hızlı bir şekilde adrese intikal edilir.
 • Adreste kontroller gerçekleştirildikten sonra, termal su kaçak tespit cihazı ile öncelikli olarak tesisatların yerleri belirlenmeye çalışılır. Bu etap, tesisatların yerlerinin belirlenmesi ile beraber, akustik dinleme cihazı için de uygun ortamı oluşturur.
 • Akustik dinleme cihazı ise yeri tespit edilen boruları dinler ve kaçağın yerini noktasal bir şekilde tespit eder. Bu işlemede noktasal su kaçak tespiti adı verilir.
 • İşlem sonrasında noktasal bir tespit oluştuğu için, tek bir yer kırılır ve böylece maddi açıdan katlanılacak daha az durum ortaya çıkar.

Akustik Dinleme Cihazı ve Termal Su Kaçak Tespit Cihazı ile sizlere hizmet sunan Ankara su kaçak tespiti firmamız, her daim en kaliteli hizmeti sunmayı kendisine ilke edinmiştir. Peki, su kaçak tespitinde kırmadan kaçak tespitinin avantajları nelerdir?

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti Neden Önemlidir?

Su kaçaklarının pek çok farklı sebebinin olduğunu ve bunların nasıl bertaraf edilebileceğinden sizlere bahsetmeye çalıştık. Ancak bu bertaraf etme sürecinde, tespit işlemi sırasında kırmadan ya da daha doğru bir tanımla noktasal bir şekilde kırma işlemi çerçevesinde hareket etmek çok önemli olacaktır. Bu nedenle de Ankara’da su kaçak tespiti hizmeti sunan firmamız, sizlere bu hizmeti en etkin şekilde sunmaktadır. Peki, ne gibi önemi vardır?

 • Çok fazla yer kırılmadığı için, en maddi hasarla tespit işlemi gerçekleştirilir. Böylece tespit sürecinde kaçağı kırarak aramak durumundan kurtulmak sağlanır.
 • Manevi hasarlar da ortadan kaldırılır. Çünkü çok fazla yerin kırılması, evin ya da işyerinin düzeninin bozulmasına, bir süre bu tip durum ile karşı karşıya kalınmasına sebep olur.

Yukarıda da görüldüğü üzere, uzman bir firmadan Ankara kırmadan su kaçak tespiti hizmeti almanız, sizlere pek çok fayda getirecektir. Peki, bizim Ankara su kaçağı tespiti için kullandığımız iki önemli ekipmanın işlevleri nelerdir?

Su Kaçağı Tespiti Robotlarımız ve Özellikleri

Tespit işlemi ne kadar etkin olursa, elde edilen sonuç da o kadar avantajlı olur. Ancak bunun için iki önemli robotun kullanılması gerekir. Bu robotlardan ilki Termal Su Kaçak Tespit Cihazı iken, diğeri de Akustik Dinleme Cihazı olarak bilinmektedir. Şimdi sizlere bunlardan bahsedelim.

Kameralı Su Kaçak Tespiti Nasıl Yapılır?

Kameralı Su Kaçak Tespiti Nasıl Yapılır?Yer Altı Su Kaçaklarını Ultra Biyole Işınları İle Tespit İmkanı Sunuyoruz.
Kameralı Su Kaçak Tespiti Nasıl Yapılır?

Kırmadan Su Kaçağı Tespitinin Özellikleri Nelerdir?

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?Temal Kameralı Cihazla Nokta Atışı Tespiti
Kırmadan Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Su Kaçağı Tespiti İşlemini Nasıl Yapıyoruz?

Daireler de yaşanılan yer altı su kaçakları her ne kadar can sıkıcı gibi görünse de, firmamız su kaçaklarını;

 • Termal kamera
 • Basınç ölçer
 • Manometre

Yukarıda maddeler halinde belirtilen teknolojik cihazlar kullanan firmamız Ankara su kaçağı tespiti işlemlerinizi kırmadan noktasal tespit tamirat imkanı sunmaktadır.

Ankara Su Kaçağı Tespiti Fiyatı Ne Kadar?

Ankara Su Kaçağı TespitiEvetMaksimum Süre
1 saat
700 TL
Ankara Kameralı Su Kaçağı TespitiEvetMaksimum Süre
1 saat
700 TL
Ankara Cihazla Su Kaçağı TespitiEvetMaksimum Süre
1 saat
700 TL
Ankara Su Kaçak TespitiEvetMaksimum Süre
1 saat
700 TL
Ankara Su Kaçağı Tespiti Fiyatı Ne Kadar?
Ankara Tesisat Hizmetimiz Nelerdir?
✅ Ankara’nın En İyi Tesisatçısı Kimdir?✅ Akay Tesisat Ankara 0553 2672191
✅ Kırmadan Su Kaçak Tespiti Nasıl Yapılır?✅ Termal Kamera – Akustik Dinleme- – Basınç Ölçer
✅ Ankara Tesisat Derneği Üyesi✅ Tıkanıklık Açma – Lavabo Açma – Tuvalet Açma
✅ En Yakın Tesisatçı✅ Açık Tesisatçı Ankara
Ankara Tesisat Hizmetimiz Nelerdir?
Ankara Su Kaçağı Tespiti: Ada Dekorasyon

En iyi ankara su kaçağı tespiti firmamız Ankara’da 2006 yılında kurulmuş kurumsal bir firmadır. Firmamızda su tesisatlarında yaşanılan arızalar, tıkalı lavabo ve tuvalet gideri açma işlemlerinin yanı sıra tuvalet, banyo ıslak zeminlerinizde fayans ustası hizmetide vermekteyiz. Sizde işin ehli kurumsal firmamız ile çalışmak isterseniz bizi arayabilirsiniz.

Ankara Tesisat Hizmet Verdiğimiz Lokasyonlar
Etlik Su Kaçağı Tespiti✅ Kavaklıdere Su Kaçağı Tespiti
✅ İvedik Su Kaçağı Tespiti✅ Mamak Su Kaçağı Tespiti
✅ Etimesgut Su Kaçağı Tespiti✅ Bilkent Su Kaçağı Tespiti
✅ Bahçelievler Su Kaçağı Tespiti✅ Pursaklar Su Kaçağı Tespiti
✅ Elvankent Su Kaçağı Tespiti✅ Ayrancı Su Kaçağı Tespiti